دانلود پروژه maze solution در متلب

دانلود پروژه maze solution در متلب

در این پست کد متلب MATLAB آموزش حل بازی جنجالی مار پیچ و خم و یا MAZE رو برای شما آماده کریم .(پروژه maze solution)

برای اجرای این کد به یک نسخه از متلب نیاز دارید که تولباکس پردازش تصویر به همراه آن نصب شده باشد.

نحوه کار کد پروژه maze solution به صورتی است که پس از اجرای آن در متلب از شما درخواست یک بازی حل نشده به صورت یک تصویر میکند!!

بعد از باز کردن تصویر بازی حل نشده MAZE ، متلب شروع به پردازش تصویر بارگذاری شده کرده و در نهایت جواب بازی رو با خطوط قرمزی که بر روی آن ترسیم شده است در پنجره figure بری شما نشان میدهد.

دانلود پروژه maze solution در متلب و دنبال کردن خط به خط کد های آن شروع خوبی است که نحوه کار با متلب و برنامه نویسی مخصوص پردازی تصویر در آنرا یاد بگیرید.

دانلود پروژه maze solution در متلب به کلیه دانشجویان و علاقمندان برنامه نویسی متلب توصیه میشود.

پروژه maze solution
یک نمونه پروژه maze solution حل شده در متلب

مروری بر پردازش تصویر در متلب

پردازش تصاویر امروزه بیشتر به موضوع پردازش تصویر دیجیتال گفته می‌شود که شاخه‌ای از دانش رایانه است که با پردازش سیگنال دیجیتال که نماینده تصاویر برداشته شده با دوربین دیجیتال یا پویش شده توسط پویشگر هستند سر و کار دارد.

پردازش تصاویر دارای دو شاخه عمدهٔ بهبود تصاویر و بینایی ماشین است. بهبود تصاویر دربرگیرندهٔ روشهایی چون استفاده از فیلتر محوکننده و افزایش تضاد برای بهتر کردن کیفیت دیداری تصاویر و اطمینان از نمایش درست آنها در محیط مقصد (مانند چاپگر یا نمایشگر رایانه)است، در حالی که بینایی ماشین به روشهایی می‌پردازد که به کمک آنها می‌توان معنی و محتوای تصاویر را درک کرد تا از آنها در کارهایی چون رباتیک و محور تصاویر استفاده شود.

در معنای خاص آن پردازش تصویر عبارتست از هر نوع پردازش سیگنال که ورودی یک تصویر است مثل عکس یا صحنه‌ای از یک فیلم. خروجی پردازشگر تصویر می‌تواند یک تصویر یا یک مجموعه از نشانهای ویژه یا متغیرهای مربوط به تصویر باشد. اغلب تکنیک‌های پردازش تصویر شامل برخورد با تصویر به عنوان یک سیگنال دو بعدی و بکاربستن تکنیک‌های استاندارد پردازش سیگنال روی آنها می‌شود. پردازش تصویر اغلب به پردازش دیجیتالی تصویر اشاره می‌کند ولی پردازش نوری و آنالوگ تصویر هم وجود دارند. این مقاله در مورد تکنیک‌های کلی است که برای همه آنها به کار می‌رود.

عملیات اصلی در پردازش تصویر

  • تبدیلات هندسی: همانند تغییر اندازه، چرخش و…
  • رنگ: همانند تغییر روشنایی، وضوح و یا تغییر فضای رنگ
  • ترکیب تصاویر: ترکیب دو یا چند تصویر
  • فشرده سازی پرونده: کاهش حجم تصویر
  • ناحیه بندی پرونده: تجزیهٔ تصویر به نواحی با معنی
  • بهبود کیفیت پرونده: کاهش نویز، افزایش کنتراست، اصلاح گاما و …
  • سنجش کیفیت تصویر
  • ذخیره‌سازی اطلاعات در تصویر
  • انطباق تصاویر

کاربرد پردازش تصویر در زمینه‌های مختلف

امروزه با پیشرفت تجهیزات تصویر برداری و الگوریتم‌های پردازش تصویر شاخهٔ جدیدی در کنترل کیفیت و ابزار دقیق به وجود آمده‌است؛ و هر روز شاهد عرضه سیستمهای تصویری پیشرفته برای سنجش اندازه، کالیبراسیون، کنترل اتصالات مکانیکی، افزایش کیفیت تولید و … هستیم.

نمونه ی ساده ای از کاربرد بحث پردازش تصویر ، دوربین های پلیس راه برای اعمال قانون هستش به صورتی که شماره پلاک ماشین در حال حرکت رو تشخیص و جریمه مورد نظر رو اعمال میکند.

برای دانلود دانلود پروژه maze solution در متلب کلیک کنید.