جزوه سازه های بتن آرمه 1

جزوه طراحی و محاسبه سازه های بتن آرمه 1

شرحی بر روش‌های طراحی سازه های بتن آرمه:

به طور کلی هدف از طراحی یک سازه، تامین ایمنی در مقابل فروریختگی و تضمین عملکرد مناسب در زمان بهره برداری است. چنانچه مقاومت واقعی یک سازه بطور دقیق قابل پیش بینی بود و در صورتی که بارهای وارد بر سازه و اثرات داخلی آنها نیز با همان دقت قابل تعیین بودند، تامین ایمنی تنها با ایجاد ظرفیت باربری به میزان جزئی بیش از مقدار بارهای وارده ممکن می گشت. لیکن عوامل نامشخص و خطاهای احتمالی متعددی در آنالیز، طراحی و ساخت سازه‌ها وجود دارند که یک حاشیه ایمنی را در طراحی سازه‌ها طلب می‌کنند.

مهمترین ریشه‌ها و منابع این خطاها عبارتند از:

 1. بارهایی که در عمل به سازه وارد می‌شوند و همچنین توزیع واقعی آنها ممکن است با آنچه در بارگذاری سازه فرض شده است متفاوت باشند.
 2. رفتار واقعی سازه ممکن است با رفتار تئوریک سازه، که بر اساس آن نیروهای داخلی اعضا محاسبه می‌شوند، تفاوت داشته باشد.
 3. مقاومت واقعی مصالح به کار رفته در ساخت سازه ممکن است متفاوت از مقادیر فرض شده در محاسبات باشد.
 4. ابعاد قطعات و محل واقعی میلگردها ممکن است دقیقاً مطابق آنچه طراح در محاسبات خود فرض کرده نباشد.
سازه های بتن آرمه
سازه های بتن آرمه

دانلود جزوه طراحی و محاسبه سازه های بتن آرمه1

همانطور که میدانید درس طراحی سازه های بتن آرمه 1 که به اختصار به آن بتن 1 نیز میگویند ، یکی از مهمترین و شیرین ترین دروس تخصصی کارشناسی رشته مهندسی عمران میباشد و همانطور که از عنوانش پیداست در طراحی سازه های بتن آرمه کاربرد دارد.درس طراحی سازه های بتن آرمه 1 (بتن 1) درسی است بسیار مفهومی که اگر خوب درک شود برای حل مثال های آن مشکلی نخواهید داشت و در اینده در کنکور کارشناسی ارشد میتوانید بر روی این درس حساب ویژه ای باز کنید:)

در این قسمت جزوه ای 94 صفحه ای از درس سازه های بتن آرمه 1 از استاد محترم دکتر کیوان برای شما آماده کرده ام . جزوه دستنویس میباشد و اسکن رنگی شده و درآن تمامی مباحث درس سازه بتن آرمه به همراه مثال ها و اشکال فراوانی در فرمت یک فایل PDF برای شما آماده شده است.

مباحث درسی جزوه شمال عناوین زیر میباشد:

 • خواص بتن آرمه ، خواص مکانیکی بتن و فولاد
 • روش های طرع قطعات بتن آرمه – طراحی حالات حدی
 • آنالیز سازه های بتن آرمه
 • طراحی تیرها
 • طراحی دال ها
 • طراحی ستونها
 • طراحی شالوده

برای خرید فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید .