جزوه دینامیک سازه دکتر مقدم

دانلود جزوه دینامیک سازه از دکتر مقدم

در این پست ، جزوه دینامیک سازه از آقای دکتر مقدم از دانشگاه صنعتی شریف که مخصوص دانشجویان کارشناسی ارشد عمران هست رو آماده کردیم.

جزوه دینامیک سازه دارای 120 صفحه در قالب یک فایل pdf میباشد که از کیفیت ocr بهره میبرد و شما میتوانید به راحتی از قابلیت search در ان استفاده کنید.

سرفصل های دینامیک سازه

 • مفاهیم و تعاریف کلی
 • سازه های با یک درجه آزادی sdof
 • سازه های با چند درجه آزادیmdof
 • روش مختصات تعمیم یافته
 • روش جرم گسترده
 • تحلیل غیرخطی سازه ها
 • مروری بر کنترل سازه ها
کتاب دینامیک سازه نوشته چوپرا; مهمترین کتاب لاتین دینامیک سازه
کتاب دینامیک سازه نوشته چوپرا; مهمترین کتاب لاتین دینامیک سازه

شرحی بر دینامیک سازه ها

دینامیک سازه‌ها (Structural dynamics) زیر شاخه‌ای ست از تحلیل سازه‌ها و تئوری ارتعاشات است که به آنالیز و مطالعه رفتار سازه‌ها تحت اثر بارهای دینامیکی می‌پردازد.

بارهای وارده بر سازه در بعضی موارد ممکن است از نظر مقدار، جهت و موقعیت تغییراتی نسبت به زمان داشته باشند. این بارها را اصطلاحاً بارهای دینامیکی گویند.

در اثر اعمال بارهای دینامیکی، تغییر مکان حاصله همراه با سرعت و شتاب خواهد بود. جهت مقابله با شتاب وارده، نیرویی به نام نیروی لختی در اثر جرم و جهت مقابله با سرعت، نیروی میرایی در اثر اصطکاک بین ذرات، لقی اتصالات و غیره بوجود می‌آید؛ بنابراین نیروهای داخلی سازه نه تنها می‌باید با بارگذاری اعمال شده بر آن در تعادل باشند، بلکه نیروهای لختی ناشی از شتاب و میرایی ناشی از سرعت نیز در تعادل مؤثر می‌باشند.

اثرات دینامیکی وارد بر سازه‌ها و ساختمان‌ها

 1. اثر زلزله
 2. نیروی باد
 3. نیروی ناشی از امواج بر سازه‌های دریایی
 4. اثر انفجارها
 5. بارهای متحرک ترافیکی
 6. پی ماشین آلات

با توجه به مطالب ذکر شده، سیستم‌های ارتعاشی را می‌توان بر حسب نوع مدل ریاضی به دو دسته طبقه‌بندی نمود؛ مدل‌های پیوسته دارای تعداد درجات آزادی معینی هستند، حال آنکه سیستم‌های ناپیوسته دارای بی‌نهایت درجه آزادی هستند.

 

برای دانلود جزوه دینامیک سازه دکتر امینی بر روی دکمه زیر کلیک کنید.