پروژه مدل سازی اکولایزر سیگنال صوتی بامتلب

مدل سازی اکولایزر بامتلب

در پروژه مدل سازی اکولایزر بامتلب (MATLAB) علاوه بر معرفی امکانات نرم افزار متلب جهت شبیه سازی اعمال فیلتر اکولایزر روی سیگنال صوتی و دستورات مربوط به فیلترهای مختلف، نمونه مثالی جهت اعمال فیلتر اکولایزر ایده آل روی سیگنال صوتی نوشته شده و تشریح شده است. در این برنامه ابتدا سیگنال صوتی مورد نظر در محیط متلب و از طریق کارت صوتی و با فرکانسی که کاربر تعیین میکند نمونه برداری می شود و سپس از آن تبدیل فوریه گرفته می شود تا طیف سیگنال بدست آید.

اکولایزر چیست؟

اکولایزر به تعدادی فیلتر که زیر و بمی صدا را تغییر می‌دهد گفته می‌شود ولی عملکرد آن خیلی دقیقتر و بهتر از Bass و Treble می‌باشد. کار اصلی اکولایزرها برای نرم کردن و تنظیم صدای سیستم با توجه به موزیک یا صدای در حال پخشند.

اکولایزرهای Graphical: نموداری گرافیکی از فرکانس ها نشون میدن که هر میله یک محدوده طول موج یا فرکانس خاص رو نشون میده و تنظیم می‌کند.

نمونه مدل سازی اکولایزر بامتلب
نمونه مدل سازی اکولایزر بامتلب

اولین چیزی که باید در مورد اکولایزرها Equalizer دانست اینست که اکولایزرها برای بلند تر کردن صدای سیستم نیستند. این چیزی است که خیلی وقتها میبینم تمام اکولایزرها رو تا ته بالا میبرن تا صدارو زیادتر کنن. اکولایزرها برای نرم کردن و تنظیم صدای سیستم با توجه به موزیک در حال پخشند.

پروژه مدل سازی اکولایزر سیگنال صوتی بامتلب

در اینجا، نمونه پروژه ی کد نویسی شده مدل سازی اکولایزر در متلب به همراه فایل راهنمای 32 صفحه ای برای شما عزیزان تهیه کرده ایم. فهرست مطالب فایل راهنمای مدل سازی اکولایزر بامتلب به شرح زیر است:

 • معرفی و تاریخچه نرم افزار متلب
 • ساختار نرم افزار متلب
 • ماتریس ها در متلب
 • قدرت متلب
 • انواع روشها برای اعمال فیلتر اکولایزر روی سیگنال صوتی
 • برنامه اعمال فیلتر اکولایزر ایده آل روی سیگنال صوتی
 • فیلتر اکولایزر با استفاده از تابع lineareq
 • فیلتر اکولایزر با استفاده از تابع dfe
 • برنامه آماده متلب همراه با اسلایدرهای گرافیکی

برای دانلود فایل مدل سازی اکولایزر بامتلب بروی دکمه ی زیر کلیک کنید.

مقاله اساس امنیت برنامه های تحت وب

مقدمه ای بر امنیت برنامه های تحت وب

امنیت برنامه های تحت وب، یک شاخه از امنیت اطلاعات است که مستقیما در ارتباط با وبسایت ها، برنامه های تحت وب و بطور کلی خدمات تحت وب میباشد. در تعاریف تخصصی تر، امنیت برنامه های تحت وب یا Web application security اصول امنیت برنامه ها را داراست اما در مقیاس کوچکتر اینترنت و خدمات تحت وب.

وقتی از امنیت برنامه های تحت وب سخن به میان می آید، تهاجم علیه یک سایت،‌ سرقت کارت های اعتباری، بمباران وب سایت ها، ویروس ها، تروجان ها، کرم ها و … در ذهن تداعی می گردد. در این مقاله اساس امنیت برنامه های تحت وب به بررسی این مهم میپردازیم.

گذری بر تاریخچه امنیت برنامه های تحت وب

اینترنت و به دنبال آن وب ، دنیای نرم افزار را دستخوش تحولات فراوانی نموده است . ظهور نسل جدیدی از برنامه های کامپیوتری موسوم به “برنامه های تحت وب ” از جمله این تحولات عظیم است. پس از ارائه سرویس وب در سال 1991، وب سایت های متعددی ایجاد گردید .  اینگونه سایت ها به منظور ارائه اطلاعات به مخاطبان خود از صفحات وب ایستا استفاده می کردند. در ابتدا، در چنین وب سایت هائی امکان تعامل کاربر با برنامه وجود نداشت.

پس از آن تلاش های گسترده ای در جهت ایجاد محتویات پویا انجام و متعاقب آن ، فن آوری های متعددی ایجاد گردید.بدین ترتیب ، کاربران قادر به درج اطلاعات و ارسال آنها برای یک برنامه خارجی و یا اسکریپت سمت سرویس دهنده شدند . برنامه موجود در سمت سرویس دهنده پس از دریافت اطلاعات و انجام پردازش های تعریف شده ، نتایج را تولید و آنها را برای کاربر ارسال می نمود.

رویکرد فوق ،‌ به عنوان نقطه عطفی در برنامه های وب تلقی می گردد چراکه برای اولین مرتبه امکان تولید محتویات پویا در وب سایت ها فراهم گردید . از آن زمان تاکنون فن آوری های متعددی به منظور تولید برنامه های وب ایجاد شده است. PHP و ASP.NET نمونه هائی در این زمینه می باشند.  صرف نظر از این که از کدام فن آوری به منظور ایجاد برنامه های وب استفاده می گردد ، ایمن سازی آنان و تامین امنیت برنامه های تحت وب از جمله اهداف مشترک تمامی پیاده کنندگان است.

فاکتورهای امنیت برنامه های تحت وب
فاکتورهای امنیت برنامه های تحت وب

مقاله اساس امنیت برنامه های تحت وب

در مقاله اساس امنیت برنامه های تحت وب، به طور مفصل به بررسی موضوع امنیت برنامه ها(اپلیکیشن) های تحت وب میپردازیم. این مقاله 115 صفحه ای شامل موضوعات زیر است:

 

 • امنیت برنامه های‌ وب و برداشت های اولیه
 • برداشت های غیرواقعی از امنیت برنامه های وب
 • امنیت چیست؟
 • تعاریف اولیه برخی از اصطلاحات امنیتی
 • چگونه می توان یک برنامه وب ایمن را ایجاد نمود؟
 • ایمن سازی شبکه، host و برنامه
 • ایمن سازی شبکه، تهدیدات
 • جمع آوری اطلاعات
 • پیشگیری و مقابله با تهدیدات امنیتی
 • اسنیفینگ
 • Spoofing ,Hijacking, DoS
 • عناصر موجود در زیرساخت شبکه
 • روتر و ملاحظات امنیتی آن
 • پروتکل ها
 • تشخیص مزاحمین و tracking آنها
 • ممیزی و لاگ log
 • شبکه های Perimeter
 • مزایای یک شبکه Perimeter

دانلود مقاله اساس امنیت برنامه های تحت وب

دانلود پروژه maze solution در متلب

دانلود پروژه maze solution در متلب

در این پست کد متلب MATLAB آموزش حل بازی جنجالی مار پیچ و خم و یا MAZE رو برای شما آماده کریم .(پروژه maze solution)

برای اجرای این کد به یک نسخه از متلب نیاز دارید که تولباکس پردازش تصویر به همراه آن نصب شده باشد.

نحوه کار کد پروژه maze solution به صورتی است که پس از اجرای آن در متلب از شما درخواست یک بازی حل نشده به صورت یک تصویر میکند!!

بعد از باز کردن تصویر بازی حل نشده MAZE ، متلب شروع به پردازش تصویر بارگذاری شده کرده و در نهایت جواب بازی رو با خطوط قرمزی که بر روی آن ترسیم شده است در پنجره figure بری شما نشان میدهد.

دانلود پروژه maze solution در متلب و دنبال کردن خط به خط کد های آن شروع خوبی است که نحوه کار با متلب و برنامه نویسی مخصوص پردازی تصویر در آنرا یاد بگیرید.

دانلود پروژه maze solution در متلب به کلیه دانشجویان و علاقمندان برنامه نویسی متلب توصیه میشود.

پروژه maze solution
یک نمونه پروژه maze solution حل شده در متلب

مروری بر پردازش تصویر در متلب

پردازش تصاویر امروزه بیشتر به موضوع پردازش تصویر دیجیتال گفته می‌شود که شاخه‌ای از دانش رایانه است که با پردازش سیگنال دیجیتال که نماینده تصاویر برداشته شده با دوربین دیجیتال یا پویش شده توسط پویشگر هستند سر و کار دارد.

پردازش تصاویر دارای دو شاخه عمدهٔ بهبود تصاویر و بینایی ماشین است. بهبود تصاویر دربرگیرندهٔ روشهایی چون استفاده از فیلتر محوکننده و افزایش تضاد برای بهتر کردن کیفیت دیداری تصاویر و اطمینان از نمایش درست آنها در محیط مقصد (مانند چاپگر یا نمایشگر رایانه)است، در حالی که بینایی ماشین به روشهایی می‌پردازد که به کمک آنها می‌توان معنی و محتوای تصاویر را درک کرد تا از آنها در کارهایی چون رباتیک و محور تصاویر استفاده شود.

در معنای خاص آن پردازش تصویر عبارتست از هر نوع پردازش سیگنال که ورودی یک تصویر است مثل عکس یا صحنه‌ای از یک فیلم. خروجی پردازشگر تصویر می‌تواند یک تصویر یا یک مجموعه از نشانهای ویژه یا متغیرهای مربوط به تصویر باشد. اغلب تکنیک‌های پردازش تصویر شامل برخورد با تصویر به عنوان یک سیگنال دو بعدی و بکاربستن تکنیک‌های استاندارد پردازش سیگنال روی آنها می‌شود. پردازش تصویر اغلب به پردازش دیجیتالی تصویر اشاره می‌کند ولی پردازش نوری و آنالوگ تصویر هم وجود دارند. این مقاله در مورد تکنیک‌های کلی است که برای همه آنها به کار می‌رود.

عملیات اصلی در پردازش تصویر

 • تبدیلات هندسی: همانند تغییر اندازه، چرخش و…
 • رنگ: همانند تغییر روشنایی، وضوح و یا تغییر فضای رنگ
 • ترکیب تصاویر: ترکیب دو یا چند تصویر
 • فشرده سازی پرونده: کاهش حجم تصویر
 • ناحیه بندی پرونده: تجزیهٔ تصویر به نواحی با معنی
 • بهبود کیفیت پرونده: کاهش نویز، افزایش کنتراست، اصلاح گاما و …
 • سنجش کیفیت تصویر
 • ذخیره‌سازی اطلاعات در تصویر
 • انطباق تصاویر

کاربرد پردازش تصویر در زمینه‌های مختلف

امروزه با پیشرفت تجهیزات تصویر برداری و الگوریتم‌های پردازش تصویر شاخهٔ جدیدی در کنترل کیفیت و ابزار دقیق به وجود آمده‌است؛ و هر روز شاهد عرضه سیستمهای تصویری پیشرفته برای سنجش اندازه، کالیبراسیون، کنترل اتصالات مکانیکی، افزایش کیفیت تولید و … هستیم.

نمونه ی ساده ای از کاربرد بحث پردازش تصویر ، دوربین های پلیس راه برای اعمال قانون هستش به صورتی که شماره پلاک ماشین در حال حرکت رو تشخیص و جریمه مورد نظر رو اعمال میکند.

برای دانلود دانلود پروژه maze solution در متلب کلیک کنید.

دانلود کتاب آموزش سیمولینک در متلب

کتاب آموزش سیمولینک

در این پست کتاب پی دی اف آموزش سیمولینک در متلب رو برای شما مشتریان عزیز جهان فایل آماده کرده ایم اما پیشنهاد میکنیم قبل از کلیک بر روی دکمه خرید ، توضیحات زیر رو بخونید تا به اهمیت یادگیری سیمولینک برای انجام سریع تر و حرفه ای تر کارهای خود در متلب پی ببرید 🙂

اگر تا به حال با سیمولینک کار نکردید و با آن آشنایی ندارید و یا کلا مشکلاتی در کارکردن با آن دارید می تونید با همراه باشید. لینک دانلود این کتاب ارزش مند در ادامه مطلب فراهم می باشد.

سیمولینک چیست؟

سیمیولینک یک ابزار شبیه‌سازی همراه با نرم‌افزار متلب است.با استفاده از سیمولینک می‌توان رفتار یک سیستم را بدون نیاز به ساختن آن تحلیل نمود و در نتیجه همان طور که عرض کردم یک مهندس با استفاده از سیمولینک می‌تواند علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه و زمان به بررسی تأثیر اغتشاشات یا سایر عوامل ورودی بر عملکرد یک سیستم بپردازد.

سیمولینک به صورت یک کتابخانه در نرم‌افزار متلب عرضه شده است که شبیه‌سازی توسط بلوک‌های این کتابخانه به صورت دیاگرام‌های بلوکی انجام می‌شود. سیمیولینک را نمی‌توان جداگانه اجرا کرد.سیمولینک نرم‌افزاری است که شما برای شبیه‌سازی سیستم‌های دینامیکی، می‌تونید از آن استفاده کنید.

خرید آنلاین فایل و دانلود آن بلافاصله بعد از پرداخت:

نرم‌افزار سیمولینک، زیرمجموعه نرم‌افزار متلب است که دارای کتابخانه‌های زیادی در زمینه رشته‌های مختلف از جمله برق و مکانیک می‌باشد.

 

کتاب آموزش سیمولینک
کتاب آموزش سیمولینک

کتاب آموزش سیمولینک

موارد استفاده از سیمیولینک عمومی هستند و مانند بسیاری دیگر از نرم‌افزارهای شبیه سازی مهندسی، منحصر به کاربردهای خاصی نیست. که این مورد مزایا و معایب متفاوتی را برای سیمیولینک ایجاد می‌کند .

سیمولینک از سیستم‌های خطی، غیرخطی، زمان پیوسته، زمان نمونه و ترکیبی پشتیبانی می‌کند. کتاب حاضر با توضیح مرحله به مرحله بلوک‌های موجود در کتابخانه سیمولینک و چگونگی کاربرد آنها در مدل‌سازی با بیان مثال‌ها و تمرینات متعدد، خواننده را با روش‌های موجود در مدلسازی آشنا می‌نماید.

سازوکار سیمولینک در متلب به شکلی است که با استفاده از ابزار ها و متد هایی که در کتابخانه سیمولینک در متلب تعبیه شده اند ، شما فلوچارتی از برنامه مورد نظر خود رسم میکنید که این کار بسیار ساده با استفاده از ابزار های مخصوص در محیط متلب انجام میگیرد ، سپس برنامه متلب ، فلوچارت رسم شده شما را به کد تبدیل کرده و کار شما را بسیار راحت میکند.

 

خرید خرید آنلاین فایل و دانلود آن بلافاصله بعد از پرداخت:

کتاب آموزش سیمولینک متلب به زبان فارسی میباشد ، به فرمت pdf تهیه شده که دارای 39 صفجه میباشد. برای خرید کتاب آموزش سیمولینک بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

هرگونه سوال یا مشکلی راجب سیمولینک و متلب داشتید میتوانید در صفحه تماس با ما ، اعلام کنید تا در اسرع وقت مشکل شما برطرف شود.